התפקוד בעבודה דורש שיפור

לשיפור התפקוד בעבודה משמעות שונה עבור כל אחד: עבור זוהר היה זה שיפור היעילות והגברת התוצרים, עם יעלה האתגר היה דווקא הפחתת היעילות – היא פשוט עבדה יותר מדי. במקרה של טלי מדובר היה על ליווי בכניסה לתפקיד ניהולי חדש אשר בינה לבינה ידעה שהוא קצת גדול עליה, לכן לקחה מאמנת שתתלווה אליה מאחורי הקלעים. במקרה של רונית שינינו מהיסוד את כל צורת העבודה שלה כעצמאית – ממשרד חשוב אך כאוטי למשרד שעובד בצורה שיטתית יותר ומאורגנת. מאחורי כל קושי כזה עומד עולם ומלואו של  אישיות, הרגלים, חששות, טעויות חשיבה. השינוי לרב מלווה בהתנגדויות אך לבסוף אנו מוצאים את המסלול הנכון להלך בו והופכים את התפקוד בעבודה לזירת הצלחה.

בתחילת האימון אשאל שאלות רבות על מקום העבודה, על התנהלותך שם, על המטרות. יחד נבין מהו השינוי אליו אנו שואפים. נמפה את הקשיים. לאחר כמה פגישות נבין טוב יותר מה גורם להם. נפתח מודעות. נבנה כלים מעשיים להתמודדות שיעזרו לך ברגעי הקושי.

  • היום עובר, התפזרת וכמעט לא התקדמת?
  • עושה הכל בדקה ה- 90?
  • עובד יותר מדי? מנסה לפצות על משהו שלא הצלחת להגיע אליו במהלך היום?
  • מרגיש מוצף בעבודה ולא יודע מה לעשות קודם?
  • האנשים שעימם אתה עובד “מאתגרים” מדי? מעיקים?

אשמח למפות את המצב יחד ולהתחיל להתיר את החוטים. במקרים מסוימים אני ממליצה לשלב בעבודה האימונית התייעצות נקודתית עם פסיכולוגית תעסוקתית אשר עוזרת לנו לבדוק בעזרת כלים אבחונים הרלוונטים למקצועה סוגיות נוספות בהם יש לנו סימני שאלה. את מסקנות היעוץ אנו מיישמים בהמשך יחד.

ולסיום עוד נקודה מענינת – נוכחתי לדעת שישנם אנשים אשר מתפקדים בצורה מעוררת השתאות בעבודה, אך בחיים מחוץ לעבודה קיימת הזנחה רבה. כל הכוחות מרוכזים במקום אחד. ישנם אנשים אשר בחייהם האישיים מתפקדים מצוין ובעבודה יש אישהו קושי שצובע את כל עולם העבודה עבורם באפור או שחור. העבודה היא לפעמים עולם אחר עבורנו, עם חוקים אחרים והתנהלות אחרת. במצבים כאלה לרב נתמקד בהבנת הפער וצימצומו – לכדי תמונת חיים שלמה יותר ומספקת

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *